Böjtöljünk együtt!

Közeledik az idei böjt (február 14-én kezdődik) és ezzel előkerült a kérdés, hogy mi segíthet nekem megállni, elcsendesedni, Istenre figyelni. A református hitnek is része a böjt, de kevésbé egy kötelező, előírt módon. Sokkal inkább a böjt lényegét szeretnénk megragadni: nem egy tételt kipipálni, hogy megcsináltuk, hanem megtalálni azt a módot, ahogy lelkileg készülhetek a húsvét ünneplésére, közelebb kerülhetek Istenhez.
A két fő kérdés, hogy megtaláljuk-e megfelelő módot és hogy ki tudunk-e tartani abban a hat hétben.
Ebben szeretne a gyülekezeti idei kezdeményezése segíteni.
1. Felkínálunk lehetőségeket, hogy hogyan böjtölhetsz, segítünk megtalálni a hozzád legközelebb álló dolgot, vagy éppen azt az új dolgot, amit szeretnél kipróbálni. De te is előállhatsz valamivel, amire mi nem gondoltunk.
2. Ha jelentkezel, akkor segítünk társakat találni a böjti időhöz. A gyülekezetben ugyanis éppen azt éljük meg, hogy szeretnénk lelkileg támogatni egymást, így növekedve a hitben.

Mit kell ehhez tenned?
Töltsd ki ezt az űrlapot és mi majd keresünk téged a részletekkel!

Hogyan kell ezt elképzelni?
Az űrlapon megjelölheted, hogy milyen böjti módot próbálnál ki szívesen, hogy milyen módon (személyesen, online) találkoznál a többiekkel és mi igyekszünk összehozni téged társakkal, így párban vagy trióban hetente legalább egyszer találkoznátok és megosztanátok a tapasztalataitokat, imádkozhattok együtt, támogathatjátok egymást.
Csak hogy néhány példát említsünk.
Lehet böjtölni azzal, hogy
– valamiről lemondasz (étel, anyagiak, vagy valami  számodra fontos időtöltés)
– többet imádkozol (egy imafonal segítségével vagy csak úgy)

– többet olvasod a Bibliát (akár tervet készítve, hogy mit olvasol)

– szolgálattal (cselekedetekkel is lehet Istenre figyelni)

– több dicsőítéssel (énekben vagy másban)

– egy könyvet olvasva, arról beszélgetve
És még más lehetőségek is vannak.

Böjtöljünk együtt!

Ha kérdésed lenne ezzel kapcsolatban keresd Barbit vagy Gyöngyöt!