Gyülekezetünk fontosnak tartja az evangéliumi központúságot, amely nyitott és befogadó az érdeklődők számára.
De mik is konkrétan azok az értékek, amiket a gyülekezetben igyekszünk a gyakorlatban megélni?
– A valódi kapcsolat alapfeltétele az önkéntesség. Jézus nem kényszeríti senkire az ő uralmát. Szeretnénk, ha mi is inkább önkéntes bizonyságtevők lennénk.
– Jézus türelmes, de ugyanakkor céltudatos és egyenes is volt a tanítványokkal. A növekedés fokozatosan zajlik le, ezért nem is várjuk tőled, hogy tökéletes légy. Ami összeköt bennünket, az az, hogy növekedni szeretnénk. Éppen ezért igyekszünk mindenkivel türelmesek lenni, mert lehet, hogy még nem áll készen minden kérdés kimondására. De nem szeretnénk elkenni sem a dolgokat, ha azt látjuk, hogy egy szeretetteli kérdés előrébb vinne a teljesebb keresztyén élet felé.
– Jézustól lehetett kérdezni, sőt vitatkozni is. Szeretjük a kérdéseket, mert azok a megértés iránti vágyat fejezik ki.
– Jézus mindig közösségben gondolkozott (tanítványok). Fontos, hogy tudatosan erősítsük a köztünk lévő közösséget, mert az individualizálódó világ éppen az ellenkező irányba vinne minket.
– Jézus egyszerűen, de körültekintően fogalmazott. Igyekszünk gyakorlatiasan, egyszerűen fogalmazni, hogy minél jobban megértsük egymást. De tisztában vagyunk vele, hogy a dolgok gyakran sokkal bonyolultabbak, ezért nem támogatjuk a túlegyszerűsített megközelítéseket.
– Jézus mindenkihez az ő nyelvén szólt. Sokféle ember van, akikhez sokféleképpen kell szólni. Igyekezzünk megtanulni a másik nyelvét. – Jézusnak volt ideje az emberekre. Az emberi kapcsolatok csak akkor tudnak erősödni, ha időt szánunk a másikra.
– Jézus fokozatosan, de folyamatosan kihívások elé állította a tanítványokat. Fontos értéknek tartjuk a növekedést mind hitben, mind annak következményeiben (kapcsolatok, etika stb.).
– Jézus úgy tekintett a Szentírásra (nyilván akkor még az Ószövetségre), mint Isten szavára. A Szentírás fontos és végső mérce a gyülekezet életében. – Jézus felelősségvállalásra buzdítja a körülötte lévő közösséget. A közösség akkor közösség, ha mind imádságban, mind tettekben, mind anyagiakban felelősséget vállalunk érte.
– A Jézus által kiküldött tanítványok a Szentlélek segítségével, de önállóan végzik tovább munkájukat. Fontosnak tartjuk, hogy a gyülekezet tagjait is erre az Isten lelkében bízó önállóságra segítsük.